¨

Šest esenciálních olejů, které mají jedno společné!

Připravujeme pro vás: Šest esenciálních olejů, které mají jedno společné! Podívejte se, co to je.

Bergamot, borovice, eukalyptus i litsea cubeba. Na první pohled se může zdát, že tyto esenciální oleje nic společného nemají, zdání ale klame. Společně se budou hodit nejen do kosmetiky, ale přijdou vhod i do zimního období.

Bergamot

Je lisovaný za studena, má svěží citrusovou vůni, je antiseptický, antidepresivní a pomáhá uvolňovat křeče. Zároveň má také uklidňující a čistící vlastnosti. Hodí se zejména pro mastnou pleť.

Borovice

Je destilovaný, má silnou balzamickou vůni, používá se k léčbě během nachlazení nebo kašli. Zároveň má antiseptické účinky, dezinfikuje. Olej má současně i povzbuzující účinky na tělo i mysl. Mimo jiné můžete olej použít i k pročištění vzduchu.

Eukalyptus australiana

Je destilovaný, má jemnější vůni než klasický eukalyptový olej. Má příznivé účinky na dýchací cesty, pomáhá při zánětech horních cest dýchacích, proti ucpanému nosu. Zároveň má také pozitivní účinky na psychiku a dodá dobrou náladu.

Litsea Cubeba

Je destilovaný, má svěží citrusovou vůni. Mezi jeho přednosti patří antidepresivní a afrodiziakální účinky, zároveň také zlepšuje koncentraci. Pomáhá v boji s aknózní a mastnou pletí, poradí si také s plísněmi.

Patchouli

Je destilovaný, má zemité aroma s ovocnou vůní. Pačuli se používá na problematickou i suchou pleť. Také má regenerační a hojivé účinky, poradí si s poraněnou pokožkou a eliminuje jizvy.

Rozmarýn

Je destilovaný, má silnou bylinnou vůni doprovázenou jemnými dřevitými podtóny. Skvěle se hodí při chronické únavě, depresích, bolestech hlavy, dodá energii, ulevuje od bolesti svalů a pomáhá problematické pleti.

Z výše uvedeného je tedy jasné, že novinky, které pro vás chystáme, využijete nejen během koupelí v zimních měsících, k inhalací během nachlazení, ale můžete si také udělat antidepresivní olejíček, ke kterému stačí přičichnout a rázem veškeré chmury, které jsou spjaté se zimními měsíci, vyšumí.

Jak si olejíček připravit?

Stačí zkombinovat esenciální oleje, které jsou pro vás nejvíce uklidňující, a ty následně  smíchat například s jojobovým olejem, který také najdete na našem e-shopu a to v poměru 3% esenciálního oleje a 97% jojobového oleje. Kromě jojobového oleje můžete použít také jakýkoliv jiný olej, například olivový, mandlový, arganový. Olejíček může sloužit i jako parfém. Stačí aplikovat tři kapky na pulzní body (zápěstí, spánek) a lehce vmasírovat. 

Naše nové esenciální oleje najdete zde.